50 РОКІВ ТОМУ РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ НЕ БУВ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ В ЄВРОКУБКАХ (частина 2)

«Історія і краєзнавство Донбасу» (випуск №482)

«Спортивний Донбас». Баскетбол. Ретро

50 років тому – у сезоні-1967-1968 – у європейському баскетболі вже існували так звані Єврокубки – Кубок європейських чемпіонів та Кубок володарів кубків. Але «застебнуті» на всі гудзики керівники Радянського Союзу вважали за непотрібне участь у цих найпрестижніших турнірах клубних команд СРСР. А у цю імперію тоді входила і Україна з зірковими клубами «Будівельник» Київ та СКА Київ (трішки пізніше до них додались «Автомобіліст» Луганськ і «Шахтар» Донецьк).
А тим часов 1 квітня 1968 року відбулися другі півфінальні матчі Кубку європейських чемпіонів-1968. У чешському Брно місцевий «Спартак-ЗКЛ» приймав міланський «Сімменталь» з Італії (як тільки не називався у свої історії цей клуб з Мілану – змінив десь під 50 назв, а тоді він був «Сімменталем») і буквально розібрав італійців (а ця збірна тоді за рейтингом входила у трійку кращих в Європі) — 103:86. У першому матчі в Італії «Сімменталь» виграв лише 64:63, тому за нескладною арифметикою до фіналу вийшов чеський «Спартак-ЗКЛ» Брно, ставши другим фіналістом єврокубків того сезону від маленької та гордовитой Чехії. А зовсім скоро на Чехію чекало вторгнення Росії (всі пам’ятають ту агресію Росії).
У другій парі зійшлися хорватський «Задар» (з незрівняним Крешеміром Чосічем, пам’ятаю його гру) і завжди топовий «Реал» Мадрид, який і сьогодні – серед лідерів європейського клубного баскетболу. У Мадриді іспанці легко перемогли — 75:62, а у Задарі вони це зробили з більшою напругою — 68:65.
Отож, до фіналу КЕЧ-1968 вийшли «Спартак-ЗКЛ» Брно (Чехія) та «Реал» Мадрид (Іспанія).
А як би виглядав на цьому фоні той же київський «Будівельник»? Він, а ще луганський «Спартак» і донецький «Шахтар», маріупольський «Азовмаш», це покажуть, але вже згодом, про що ми з вами обов’язково поговоримо.

Олександр Мазан, 22 грудня 2018 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс, х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *