65 РОКІВ ТОМУ МИКОЛА ГАРБУЗНИКОВ ПРИЙШОВ В ДОНЕЦЬКИЙ «ШАХТАР»

«Історія і краєзнавство Донбасу» (випуск №464)

«Спортивний Донбас». Футбол. Ретро

65 років тому – у 1953-му – відбувся один з найвизначніших трансферів в історії футболу Луганщини й Донеччини. В донецький (тоді – сталінський) «Шахтар» було запрошено 21-річного воротаря Миколу Гарбузникова. А особливість цього «трансферу» полягала в тому, що до складу такого визнаного клубу, як «Шахтар», вперше був запрошений футболіст з команди – учасника чемпіонату сусідньої Луганської області – «Шахтаря» Сорокіно (тоді – Краснодон). Вихованець місцевої «групи підготовки» — «Шахтаря» Краснодон — два роки – у 1951-1952-му грав у чемпіонаті Луганщини у складі «Шахтаря». Подібних трансферів в історії взаємовідносин донецького «Шахтаря» і футбольної Луганщини НЕ БУЛО.
Микола Гарбузников у складі донецького «Шахтаря» провів неповних сім сезонів, після чого знову повернувся на Луганщину, але в кадіївський «Шахтар», який грав у тодішньому другому дивізіоні радянського футболу. А закінчував ігрову кар’єру Микола Федосійович ще в одному «Шахтареві» — олександрійському на Кіровоградщині.

Олександр Мазан, 22 грудня 2018 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс, х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *