50 РОКІВ ТОМУ НА ЮНІОРСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ У ЗБІРНІЙ СРСР ПОЇХАВ МАЙБУТНІЙ ЧЕМПОН СРСР-1972 У СКЛАДІ ЛУГАНСЬКОЇ «ЗОРІ» ВОЛОДИМИР ОНИЩЕНКО

Просмотры 21

«Історія і краєзнавство Донбасу» (випуск №480)

«Спортивний Донбас». Футбол. Ретро

У ті часи чемпіонатів чи навіть першостей Європи серед юніорських команд з футболу (нині – U-18) не проводилося. Але вони фактично були і називались «Турнірами УЄФА». Зокрема, 50 років тому – у 1968-му році – Франція у квітні проводила ХХІ за ліком «Турнір УЄФА». У його фінальну частину потрапила і збірна СРСР, яка була чемпіоном двох попередніх – у 1966-му та 1967-му (про одного з українців-чемпіонів тих років – Олександра Авер’янова – «СД» нещодавно писав). Головний тренер юніорської збірної СРСР-1968 – росіянин Євген Лядін, у біографії якого є виступи на Луганщині, та його земляк і асистент Володимир Івашков визвали на турнір всього лише 16 футболістів (напевно, Радянський Союз тоді економив на молодих футболістах). Ось як виглядав цей склад діючих чемпіонів Європи:
воротарі: Олександр Сивак («Карпати» Львів, Україна), Володимир Подшивалов («Торпедо» Москва, Росія)
захисники: Нугзар Кітія («Динамо» Тбілісі, Грузія), Володимир Козін («Динамо» Тбілісі, Грузія), Олександр Мірзоян («Нефтчі» Баку, Азербайджан), Рафаїл Кулієв («Нефтчі» Баку, Азербайджан), Валерій Войтенко («Уралмаш» Єкатеринбург, Росія), Юрій Сидоренко («Даугава» Рига, Латвія)
півзахисники: Геннадій Антонов (СКА Ростов-на-Дону, Росія), Вячеслав Наумов («Локомотив» Москва, Росія), Фарід Хісамутдінов («Кайрат» Алма-Ата, Казахстан)
нападники: Олег Курашинов («Спартак» Нальчик, Кабардино-Балкарія), Семен Чаусов («Спартак» Брест, Білорусь), Анатолій Напрєєв («Локомотив» Москва, Росія), Олександр Сарафанніков («Волга» Нижній Новгород, Росія), Володимир Онищенко («Динамо» Київ, Україна).
Як бачимо, Україна була представлена усього двома футболістами, серед яких – форвард Володимир Онищенко, який не тільки через чотири роки стане чемпіоном СРСР уже у складі луганської «Зорі», а й справжньою зіркою світового футболу. З інших футболістів тодішньою юніорської збірної СРСР більш-менш відомими футболістами стали лише росіянин Геннадій Антонов та вірменин Олександр Мірзоян. На непоганому рівні пограли також казах Фарід Хісамутдінов та українець за походженням Валерій Войтенко (але вже у складі московського ЦСКА). Що стосується інших футболістів, то їх імена важко буде знайти навіть у Вікіпедії. Ось такий він був юнацький футбол тодішнього СРСР.
Що стосується безпосередньо виступів команди Євгена Лядіна, який багато років керував збірними СРСР різного віку, то на «Турнірі УЄФА-1968» вони виступали в одній групі з Голандією (7 квітня), Болгарією (9 квітня) та Англією (11 квітня).

Олександр Мазан, за матеріалами газети «Молодь України», 22 грудня 2018 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс, х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.