50 ЛЕТ НАЗАД. ЧЕМПИОНАТ СССР. «СПАРТАК» МОСКВА – «ЗАРЯ» ЛУГАНСК — 1:1 (часть 6)

«Лисичанскуголь»

«Спортивный Донбасс». Футбол. Ретро

«ЛИСИЧАНСКИЙ МУЗЕЙ ИСТОРИИ ГОРНОГО ДЕЛА ДОНБАССА» ПРЕДСТАВЛЯЕТ (выпуск 96)

Ровно 50 лет назад проводившая всего лишь второй сезон в высшей лиге тогдашнего СССР луганская «Заря» «гостила» в Москве у самой популярной и одной из сильнейших команд Союза – московского «Спартака»,

реально боровшегося на финише сезона с киевским «Динамо» за чемпионство. Поэтому луганчане в Лужниках боролись не просто за свои очки, но и виртуально помогали ведущему украинскому клубу оторваться от конкурента в борьбе за «золото». В ее составе готовились к матчу на крупнейшем стадионе тогдашнего Союза выпускник «Лисичанского горного техникума» Александр Ткаченко и горнорабочий «Шахты «Новодружеская» Анатолий Шульженко. И «Заре» удалось отобрать драгоценное очко у «Спартака», что, во многом, и предопределило итоговое первое место киевского «Динамо» (57 очков), опередившего «Спартак» (52 очка). На этом матче, как мне известно, присутствовало несколько горняков различных шахт Лисичанска, а также делегация горняков-болельщиков из Луганска и других городов Луганщины.

Сегодня вашему вниманию хочу представить отче об этом матче областной газеты «Прапор перемоги», размещенный на сайте «История луганского футбола».

ЦІНА НАПОЛЕГЛИВОСТІ — ОЧКО

Важливе очко виборола луганська футбольна команда «Зоря» у матчі з московським «Спартаком», що відбувся 18 жовтня у столиці нашої Батьківщини. Проходив він у важких умовах. Розмоклий грунт, дощ, а потім і сніг утруднювали гру. Обидві команди змушені були перебудувати свою тактику, частіше застосовувати довгі передачі.
Рахунок відкрили спартаківці. Всередині першого тайму по лівому краю пройшов їх капітан Хусаїнов і довгим пасом вивів на удар свого партнера Осяніна. Той сильно пробив у правий нижній кут воріт. Гол. До перерви гра проходила в обопільних атаках. Після відпочинку обидві команди збільшили темп. Гра набула більшої гостроти. На 63-й хвилині одну з атак «Зорі» завершив Назаров. 1:1. Забитий гол ніби подвоїв сили луганців. Вони стали наступати ще активніше. Спартаківці змогли перехопити ініціативу лише в кінці матчу. Хвилин десять вони безперервно штурмували ворота «Зорі». Але луганські захисники і воротар Ткаченко не дали змоги спартаківцям збільшити рахунок.У цьому матчі футболісти «Зорі» проявили справді бійцівський характер, високі вольові якості. Грали вони комбінаційно, гостро, з повною віддачею сил, показавши змістовний футбол.