270 РОКІВ ТОМУ БУВ СТВОРЕНИЙ БАХМУТСЬКИЙ КІННИЙ КОЗАЦЬКИЙ ПОЛК

«История и краеведение Донбасса»

«Лисичанский музей истории горного дела Донбасса» ПРЕДСТАВЛЯЕТ: (выпуск 230)

У ці дні виповнюється 270 років створенню Бахмутського кінного козацького полку. Ось як про це пише український розділ всезнаючої Вікіпедії.

Бахмутські козаки — козаки підрозділу, сформованого в 1701 році для охорони відібраних у російську казну Бахмутських соляних розробок. Підрозділ було сформовано з бахмутських, торських і маяцьких козаків (Бахмут, Тор — м. Слов’янськ, Маяки — село Слов’янського району Донецької області), які організаційно були об’єднані в Бахмутську козацьку компанію. Від березня 1721 бахмутські козаки були підпорядковані Військовій колегії. 27 жовтня 1748 року на базі цієї компанії сформовано Бахмутський кінний козацький полк, який 11 червня 1764 року перетворено на Луганський пікінерський полк і введено до складу регулярної кавалерії. 1783-го року, після об’єднання з Полтавським пікінерським полком, утворив 6-ти ескадроний Маріупольський легкокінний полк, котрий було віднесено до Української інспекції з дислокацією згодом в Немирові та Лубнах, а з 1875-го року в м. Несвіж та Білостоці (1892).

 

Олександр Мазан, фахівець «Лисичанського музею історії гірничої справи Донбасу» ПАТ «Лисичанськвугілля», 17 листопада 2018 року

Запись опубликована в рубрике х История и краеведение Донбасса х, х Лисичанскуголь х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *