120 РОКІВ ТОМУ НАРОДЖЕНИЙ В УКРАЇНІ ВИДАТНИЙ ПИСЬМЕННИК-ІСТОРИК ВАСИЛЬ ЯН РОЗПОЧАВ СВОЇ ПОДОРОЖІ СВІТОМ

«Історія і краєзнавство Донбасу» (випуск №461)

Всесвітньо відомий автор історичної трилогії «Нашестя монголів» (романи «Чінгісхан», «Батий» і «До «останнього моря») Василь Ян (Янчевецький), який народився в Київі 4 січня 1875 року і вважав себе українцем, перш ніж написати свої твори, пішки пройшов майже всю колишню Росіську імперію і не тільки, вивчаючи культуру, історію та звичаї тих земель і народів, де він побував. А свою подорож Василь Григорович Ян (Янчевецький) розпочав рівно 120 років назад. Ось як сам він описує ті історичні події:
«Восени 1898 року, холодного і дощового дня я вирушив (з Ревеля в Естонії – прим. Олександр Мазан) у дорогу. В овечому селянському полушубку і високих юхтових чоботях, з брезентовою торбиною за плечима… де зберігалися кварта, мило, трохи їжі, білизна і заповітний зошит для дорожніх нотаток, я змішався з юрбою пішоходів. Я пішов у село тому, що хотів зблизитися з народом, великим, загадковим, повним незмірних сил, якому, вважав, усі ми, інтелігенти, повинні служити… Зупиняючись у селянських хатах, я спостерігав щоденний побут селянина, і мені хотілося спізнати самому і збагнути його турботи, радості і смуток… Все вражало мене з першого погляду».
Василь мандрував до Волги, потім – через вятські ліси – до Уралу, а там – Сибір, Далекій Схід, Середня Азія і… рідна Україна. Але про це – у подальших випусках «Історії і краєзнавства Донбасу».

Олександр Мазан, 21 грудня 2018 року

Запись опубликована в рубрике х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *