ЮРІЙ ВЕРНИДУБ ТА ЙОГО «ПАРОВОЗИ»

«Історія і краєзнавство Донбасу» (випуск №490)

«Спортивний Донбас». Футбол. Ретро

Учора 55-річчя відзначив нинішній головний тренер молдовського «Шерифа» і найуспішніший тренер новітньої історії луганської «Зорі» Юрій Вернидуб. «Дві п’ятірки» Вернидуба (чим вам не оцінка роботи Юрія Миколайовича в луганському футболі?) У своїй багатій футбольній біографії Вернидуб-старший (Віталій Юрійович теж помітна постать в українському футболі) мав таку цікаву сторінку, як виступи в цивілізованій Європі – у третьому дивізіоні німецького футболу – клубі «Хемніцер» Хемніц (1993-1994 роки). Поки майбутні біографи Юрія Миколайовича «шастають» інтернетом в пошуках чогось цікавого, «Спортивний Донбас» скористався послугами звичайної бібліотеки, де в одному зі справрочних видань знайшов таку «цікавинку» з біографії вихованця житомирського футболу.  Справа в тім, що одним за базових підприємств міста Хемніц (колишній Карл-Маркс-Штадт) є відомий на весь світ «паротягобудівний завод Гартмана». На цей час він вже є історичним, а не промисловим об’єктом. Але «цікавинка» в тому, що «містоутворюючим» підприємтсовм Луганська – міста, де Юрій Вернидуб і зробив собі футбольне тренерське ім’я – теж є «паротягобудівний завод Гартмана». Саме на цьому заводі довгі роки й базувалась луганська «Зоря», він мав різні назви, а на цей час він, як все, що відбувається в окупованому Росієї Луганську – «історичний об’єкт», а не підприємство.

Отже, «Завод Гартмана», Хемніц, Луганськ і Вернидуб – це не просто топоніми, а хештеги, пов’язані з біографією Юрія Вернидуба.

Олександр Мазан, 23 січня 2021 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс, х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *