ЦВК УКРАЇНИ ПОСТАВИЛА ПИТАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У ЛИСИЧАНСЬКУ ТА ІНШИХ РЕГІОНАХ ДОНЕТЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ

Місто

Як відомо, 25 жовтня 2020 року вибори Лисичанського міського голови та депутатів Лисичанської міської ради, як і відповідних посадових осіб Сіверськодонецька та інших териториіальних громад Луганщини та Донетчини не відбулися у зв’язку з «неможливістю їх проведення» за поданнями Луганської та Донецької обласних адміністрацій-обласних військово-цивільних адміністрацій.

Аж ось стало відомо що Центральна виборча комісія (ЦВК) України знову поставила питання про проведення виборів у цих громадах. Також стало відомо, що довибори та перевибори в України у 2021-му  можуть бути проведені тільки у дві дати – 27 березня  та 23 жовтня. Отож, щоби провести вибори 27 березня, ЦВК потрібно їх призначити не пізніше 27 січня цього року. На сайти ЦВК України опублікована така інформація:

«Під час сьогоднішнього засідання Комісія звернулася до Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання не пізніше 12 години 15 січня 2021 року висновків щодо можливості організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року в окремих територіальних громадах цих областей. До переліку таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Як повідомлялося, 8 серпня 2020 року Комісія на підставі відповідних висновків Донецької ОДА-Донецької обласної військово-цивільної адмінастрації  та Луганської ОДА-Луганської обласної військово-цивільної адміністрації  встановила неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів, визначивши їх переліки.

Таким чином перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року у вказаних територіальних громадах не було проведено. А відтак – виборчі права громадян не реалізовані.

У звʼязку з цим Комісія зазначила, що у разі можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів на окремих територіях вказаних областей в останню неділю березня 2021 року Комісія повинна ухвалити рішення про призначення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року не пізніше 17 січня 2021 року.

Натомість законами України Комісія не наділена повноваженнями самостійно визначати можливість забезпечення належної безпеки та уникнення терористичної загрози під час організації та проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Разом з тим, зважаючи на необхідність забезпечення можливості громадянам України реалізувати їх право на формування органів місцевого самоврядування шляхом участі у відповідних місцевих виборах, існує потреба в отриманні інформації щодо безпекової ситуації на окремих територіях цих областей, розташованих поблизу лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями.

Тому з метою забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян України Комісія ухвалила відповідне звернення до Донецької ОДА-Донецької обласної військово-цивільної адміністрації та Луганської ОДА-Луганської обласної військово-цивільної адміністрації».

Як бачимо, «м’яч на полі» обласних адміністрацій і від них залежить доля виборів у Лисичанську, Сіверськодонецьку, Попасній та інших новостворених ОТГ Луганщини та Донетчини. Ми будемо уважно відслідковувати цей процес.

 

Олександр Мазан, 5 січня 2021 року

Запись опубликована в рубрике Город. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *