РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА ЗАЙНЯЛИ МИКОЛАЇВКУ НА ЛУГАНЩИНІ ТА МАЙЖЕ ПІДІЙШЛИ ДО ТРАСИ ЛИСИЧАНСЬК-БАХМУТ

Просмотры 33

Країна

Голова Луганської обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Гайдай у своїх акаунтах в соцмережах повідомив про те, що російські війська захопили село Миколаївка Попаснянської міської об’єднаної теріторіальної громади. Воно знаходиться на північ від Врубівки, з яким межує, а також межує з селом Ниркове Попаснянської громади на заході та селищем Вовчоярівка Лисичанської міської ОТГ на сході. На північ же від Миколаївки, зокрема, такого села як Михайлівка, яке є частиною Миколаївки, приблизно в 1 – 1.5 км проходить автотраса Лисичанськ-Бахмут, за яку точаться бої. Також поблизу Михайлівки-Миколаївки проходить адміністративний кордон Луганської та Донецької областей.

Я не військовий експерт, але добре знаю цю територію, бо там пройшло моє дитинство, і можу сказати, що більша частина Миколаївки та Михайлівка знаходяться в низині, натомість на північ – в бік кордону і траси Лисичанськ-Бахмут – знаходиться доволі відчутна височина. Тобто, з тактичної та й оперативної точки зору Миколаївка з Михайлівкой дуже невігідні населені пункти для росіян, де вони будуть прострілюватися, як в тирі. Крім того, околиці Миколаївки, де й до цієї окупації було дуже мало населення і село було «неперспективним», мають складний рел’єф для ведення наступальних дій. Але через Миколаївку з боку Врубівки в бік траси Лисичанськ-Бахмут проходить гарного рівня автошлях. Ще одна особливість Миколаївки – близкість колишнього промислового гіганту – Лисичанського НПЗ (нафтопереробного заводу) – 2,8 км по прямій в напрямку північний схід. У самій Миколаївці – жодного об’єкту інфраструктури, якщо не рахувати церкву московського патріархату, де колись вінчались мої батьки та хрестили автора цих рядків.

На сьогодні Миколаївка є крайнім північним вістрям виступу нападу російських військ в бік умовно Сіверська щоби замкнути залишки Луганщини з Лисичанськом у так званий мішок. Відстань з Миколаївки до протилежного виступу (умовно – Сіверськ) – не більше 20 км.

 

Олександр Мазан, 24 червня 2022 року

Запись опубликована в рубрике Украина и Государства. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.