ОЛЕГ ЖДАНОВ: «СИТУАЦІЯ НА СЄВЕРОДОНЕЦЬКОМУ НАПРЯМКУ СТАБІЛІЗУВАЛАСЯ»

Держава

Відомий український військовий експерт та полковник ЗСУ у відставці Олег Жданов 29 травня 2022 року в черговий раз прокоментував ситуацію на фронтах російсько-української війни:

«Ситуація на фронтах стабілізується. Особливо – в районі Сєверодонецька.

Найважливіший напрямок – в районі Ізюму —  ворог веде перегрупування своїх сил для наступу на Слов’янськ. Поки що там йдуть позиційні бої з обстрілами наших позицій артилерією та авіацією.

В районі Лиману продовжуються запеклі бої. Просування російських військ зупинено. Особливо – в напрямку Лисичанська.

У Сєверодонецьку продовжуються атакувальні дії ворога. На одному напрямку супротивник відійшов. Росіяни утримують готель «Мир» на околиці міста (північний схід Сєверодонецька в напрямку Рубіжне-Єпіфанівка – примітка Олександра Мазана), але подальше просування росіян містом зупинено.

На попаснянському напрямку ми маємо успіх. Там ми контратакували й повернули Комишуваху (доволі велике селище Попаснянської територіальної громади і залізничний вузол в 13 км на схід від Попасної в напрямку Лисичанська і Гірського. Від Комишувахи доволі далеко до траси Лисичанськ-Бахмут – приблизно 18 км.  Є залізнична гілка в напрямку Сіверська, яка перетинає автотрасу Лисичанськ-Бахмут – примітка Олександра Мазана). Тим самим ми відсунули російські війська від траси Лисичанськ-Бахмут. Ця траса все-таки прострілюється російською артилерією, але сьогодні цією дорогою пройшли гуманітарні конвої в напрямку Лисичанськ-Сєверодонецьк. Становище на цій важливій для нас трасі покращилося.

Наступ російських військ в напрямку від Попасної на Бахмут зупинено. Недалеко від Бахмута йдуть позиційні бої. Зупинено наступ супротивника на Світлодарській дузі. Фактично на всьому Сєверодонецькому напрямку (Рубіжне-Сєверодонецьк-Лисичанськ-Білогорівка-Попасна-Бахмут-Світлодарське-Лиман – примітка Олександра Мазана) ситуація стабілізувалася. Ворог поніс досить суттєві втрати і вимушений практично за всіма напрямками або перегруповуватися, або вести атакувальні дії, але вже не такої інтенсивності, як були раніше – протягом вчора-позавчора і майже весь минулий тиждень. При цьому авіаційні та артилерійські удари по нашим позиціям продовжуються і вони відбуваються постійно.

 

Олександр Мазан, за матеріалами YouTude-каналу «Олег Жданов», 29 травня 2022 року

Запись опубликована в рубрике Украина и Государства. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.