НА ВІННИЧИНІ СТАРТУВАВ ОБЛАСНИЙ ЧЕМПІОНАТ

Спортивный Донбасс

Прес-служба «Луганської обласної асоціації футболу» та дружній проєкт «Спортивний Донбас» (не забуваймо, що в ці дні «СД» святкує своє 25-річчя…. гмм…. перше 35-річчя) традиційно намагається пропонувати своїм друзям максимально широку палітру вітчизняного футболу. Нам цікаво, як відбуваються регіональні (мій «комп» за умовчанням традиційно підкреслює це слово, як неприйнятне – та це гівно під назвою «Партія регіонів» ще довго буде воняти) чемпіонати в усіх областях України. Не в останню чергу й через те, що там грають колишні «наші» (чому «колишні» — вони завжди є та будуть НАШІ!).
Сьогодні вашій увазі пропоную поглянути на Поділля, зокрема ту його частину, яка називається Вінничина. Багато хто з наших помилково вважає, що Поділля – це Хмельниччина (пряма асоціація – «Поділля» Хмельницький), але й Віннчина теж належить до цього краю, а, можливо, навіть у більшій мірі. Я пам’ятаю виступи на стадіоні «Хімік» у Сєверодонецьку, «Металург» в Алчевську та «Перемога» у Кадіївці не тільки власне хмельницького «Поділля», яке подарувало тому ж таки «Хіміку» такого видатного майстра як Микола Федорко (Коля й до тепер працює дитячим тренером у Хмельницькому, хоча у його тренерській кар’єрі були й першолігові клуби), а й такий собі клуб, як «Поділля» з Кирнасівки, а це вже – Вінничина. Саме цей клуб я на власні очі бачив на полі сєверодонецького «Хіміка» десь на початку 90-х у національній першості серед аматорів. Приємно, що «Поділля» Кирнасівка існує й дотепер і бачимо його серед переліку учасників цьогорічного чемпіонату Вінничини-2022. Але, про все – по порядку.
Вінничина – одна з небагатьох областей України, яка проводить свій чемпіонат за дещо дивною для такого рівня схемою «осінь-весна» (колись запитаю у Ігоря Гатаулліна та його команди про мотивацію такого рішення). Ще однією особливістю, але вже не такою екзотичною, є те, що чемпіонат Вінничини-2022 проводиться у два етапи. На першому всі 16 команд-учасниць зіграють у двох одноколових групових турнірах за, як там розумію, географічним принципом (хоча не впевнений, потрібно уважно повивчати мапу) – по вісім команд у кожній. За підсумками одноколового турніру (сім матчів, з яких котрась з команд зіграє вдома чотири матчі, а котрась – три, ТаТоТаке) команди, які посядуть перші чотири місця (1-4 включно) у кожній групі – «Групі «А» та «Групі «В» (правда, «Вінницька обласна асоціація футболу» («ВОАФ») надає перевагу «кирилиці» і іменує цю групу, як «Група «Б») – на другому етапові, який заплановано вже на весну 2022-го, створюють «Першу лігу», без заліку або з заліком очкових надбань на першому етапі (про цю «ромашку» — поговоримо окремо), де у два коли й розіграють звання «чемпіону «Першої ліги» чемпіонату Вінничини-2022». Інші команди, які посіли місця 5-8 у групах наа першому етапі чемпіонату, у два ж таки коли зіграють у «Другій лізі» чемпіонату Вінничини-2022, переможець якої отримає звання «чемпіон «Другої ліги» чемпіонату Вінничини-2022». Тут з колегами можна посперечатися щодо термінології, ТаТоТаке.
Ото ж, пропоную вашій увазі перелік всіх учасників чемпіонату Вінничини-2022 (вони розміщені за алфавітом):
«Група «А»

— «Біофарм» Літин
— «Горизонт» Хоньківці
— «Колос» Муровані Курилівці
— «Локомотив» Жмеринка
— «Молилів-Подільський»
— «Нива-2» Вінниця
— «Промінь» Глухівці
— «ЯСКО» Шаргород

«Група «В»
— «Авангард» Ладижин
— «Локомотив» Козятин
— «Орлівка»
— «Рось» Погребище
— «Поділля» Кирнасівка
— «Поділля» Крижопіль
— «Факел» Липовець
— «Фенікс» Ганнівка

Шанувальники футболу Луганщини повинні пам’ятати не тільки кирнасівське «Поділля», у складі якого до Сєверодонецька на початку 90-х приїздила справжня «зірка» вінницького футболу – Сергій Шевченко (Вікіпедія вам «в помощь»), лисина якого мені особливо запам’яталась, а й шаргородський «ЯСКО», футзальний варіант якого у рамках Кубку України-2020 зібрав під стелею «Льодового Палацу спорту» у Сєверодонецьку рекордну для себе глядацьку аудиторію – майже 800 глядачів.
Старт чемпіонату Вінничини-2022 заплановано на 28-29 серпня 2021 року.
Детальніше – у подальших випусках прес-служби «ЛОАФ» та «Спортивного Донбасу».

Олександр Мазан, прес-служба «Луганської обласної асоціації футболу», 23 серпня 2021 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *