«МУЗЕЙ ИСТОРИИ ГОРНОГО ДЕЛА ЛИСИЧАНСКОГО КАМЕННОУГОЛЬНОГО РАЙОНА» ПРЕДСТАВЛЯЕТ. 80 РОКІВ ТОМУ ВОЛОДИМИР СОСЮРА СТВОРИВ ВІРШ «ДИХАННЯ ОСІНІ…»

«История и краеведение Донбасса»

«Лисичанскуголь»

«Музей історії гірничої справи Лисичанського кам’яновугільного району» ПАТ «Лисичанськвугілля» продовжує знайомити користувачів інтернету з цікавинками своєї чималенької бібліотеки.

У перший день календпрної осені цікаво звернутися до нашого відомого лірика – українського поета Володимира Сосюри, попередники якого, як і він сам, працювали на шахтах «Колиски Донбасу» — Лисичанська. 80 років тому Володимир Миколайович написав один зі свої невеличких шедеврів про осінь – і не тільки про осінь, як пору року природи, – «Дихання осені уже на квіти впало…» Зокрема, у відомій збірці творів Володимира Сосюри «Червона зима», яка, як не дивно, вийшла вже в епоху так званої радянської перебудови – в 1987 році у Києві й було опубліковано «Дихання осені…», яке я й пропоную вашій увазі. Зверніть увагу на останні два рядки вірша. На мій погляд, вони можуть стати своєрідним гаслом життя людей мого покоління та дещо старших.

 

ДИХАННЯ ОСЕНІ УЖЕ НА КВІТИ ВПАЛО,

У зелені дерев сумує де-не-де

Уже пожовклий лист… Прозоро й тихо стало

І холод голубий алеями бреде.

 

Так і в крові моїй я чую тихий голос,

Що осені пора по днях моїх бреде…

І хоч іще густий і чорний в мене волос,

Та сивина у нім сріблиться де-не-де.

 

Та поки буду йти я милою землею,

Диханням весняним пісень і дум моїх,

Я вкрию од вітрів квітки душі моєї,

Щоб не згубив навік осінній холод їх.

 

Їм старості нема. Любов до Батьківщини

Їх молодить завжди під поглядом твоїм.

І осінь днів моїх я радісно зустріну

І до кінця життя залишусь молодим.

 

«Червона зима», 1987, Київ, 14.07.1948

 

Олександр Мазан, фахівець «Музею гірничої справи Лисичанського кам’яновугільного району» ПАТ «Лисичанськвугілля», 1 вересня 2018 року

Запись опубликована в рубрике х История и краеведение Донбасса х, х Лисичанскуголь х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *