«МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-САДИБА ВОЛОДИМИРА НЕМИРОВИЧА-ДАНЧЕНКА ТА МИКОЛИ КОРФА» ПРЕДСТАВЛЯЄ (випуск 1)

«Історія та краєзнавство Донбасу»

Волонтерський проект «Історія та краєзнавство Донбасу» в рамках акції підтримки «Донецького обласного краєзнавчого музею» («ДОКМ») у Краматорську та його філій і, зокрема,

«Меморіального музею-садиби Володимира Немировича-Данченка та Миколи Корфа», вирішив на базі саме цієї філії та її профілей у соцмережах створити інформаційний проект театрального напрямку, бо ми знаємо Володимира Івановича, як видатного театрального режисера і , сучасною мовою, театрального менеджера, драматурга, а його творча спілка с Костянтином Станіславським є чи найвідомішим світовим театральним тандемом. Таким чином, як я вважаю, «Меморіальний музей-садиба Володимира Немировича-Данченка та Миколи Корфа» у Нескучному Великоновоселківського району на Донеччині, як колись пропонувала тодішній очільник Управління культури  Донецької ОДА Аліна Певна, не просто культурним осередком району, а й своєрідним осередком «театральщини» у найкращому сенсі цього слова. Не тільки сама 170-річна садиба, але й навколишній «Нескучний сад», задумлива течія тихесенької і чарівної річки Мокрі Яли, околишні ліси й переліски ба навіть унікальна скіфська баба, що якимось дивом збереглася на кургані в декількох кілометрах від Нескучного, — це нібито театральні декорації й сам дух театру, яким й надихався Володимир Іванович.

Матеріали до цієї сторінки поки що підбираються більшою мірою випадково та, впевнений, кількість має неодмінно перерости у якість, а з неоднорідних й різношорстних пазлів колись складеться яскрава картина театрального життя Донетчини з Луганщиною та й усієї України.

 

  «ЩО СЕЗОН ТЕТРАЛЬНИЙ НАМ ГОТУЄ» та «БИТВА ЛЯЛЬОК» У ЧЕРГОВОМУ ВИПУСКУ «ЗА ЛАШТУНКАМИ»

Пропоную вашій увазі черговий випуск театральної програми Віри Доленко «За лаштунками», яка вийшла на «Радіо «Культура» (УР-3 – третій канал українського радіо) 15 вересня цього року та 16 вересня на першому каналі «Українського суспільного радіо (УР-1)».

Нові театральні сезони відкрилися у Київському академічному Молодому театрі та столичному Академічному театрі на Подолі. Про те, що готують вони глядачам розповідатимуть художні керівники колективів — заслужений діяч мистецтв України Андрій Білоус та народний артист України Віталій Малахов. А також у програмі післямова до 2-го Київського міжнародного фестивалю театрів ляльок. Інтерв»ю з головою журі, заслуженим артистом України Леонідом Поповим.

 

Олександр Мазан, 20 жовтня 2018 року

 

Про концерти у зоні ООС, альбом пісень записаних на війні та які мультфільми й книжки із дитинства надихають на творчість, розповідає гостя — письменниця, авторка та виконавиця Світлана Касьяненко.

 

Найвідоміший і найбільший технічний виш України – Київський політехнічний інститут: його 120-річна історія та знамениті професори і студенти, які уславили свою alma mater на увесь світ. Гість програми — завідувач відділу історії КПІ Державного політехнічного музею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Віталій Татарчук.

Запись опубликована в рубрике х История и краеведение Донбасса х. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *