ЛУГАНЩИНА ВПЕРШЕ ЗА ОСТАННІ РОКИ ПРЕДСТАВЛЕНА В НАЦІОНАЛЬНІЙ ПЕРШОСТІ

«Спортивний Донбас». Баскетбол

«Спортивний Донбас» вже знайомив своїх читачів зі складом «Вищої ліги» національної першості з баскетболу серед чоловічих команд. Власне Донеччина та Луганщина представлені там лише однією командою – «Маріуполем», який і минулого року змагався у другому ешелоні українського баскетболу.

 Була певна надія на те, що переможець торішнього групового турніру «Першої ліги» національної першості – «Дружківка» — підніметься у класі. Та дружківчани разом з «Маріуполем-2» та сусіднім «Краматорськом» продовжать, як і торік, виступи у третьому дивізіоні чоловічого баскетболу України. А Луганщина, яка останніми роками (після окупації Росією частини території області) взагалі не була представлена у першості України, продемонструвала певні ознаки баскетбольного життя — незабаром у «Першій лізі» першості України з баскетболу серед чоловічих команд (третій ешелон українського баскетболу) стартує команда «Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка» («ЛНУ ім.Тараса Шевченка») Старобільськ (саме у цьому місті базується основна навчальна база одного з провідних вузів Луганщини).

Всього у «Першій лізі» (а ще «Суперліга» (11 команда) та «Вища ліга» (14 команд)) національної першості вийдуть на старт 37 команд, що значно вище за минулорічну кількість (+10, в тому числі і наш «ЛНУ ім.Тараса Шевченка» Старобільськ). На першому етапі вони змагатимуться у п’яти регіональних групових турнірах, сформованих за географічним принципом, де відбудуться чотириколові турніри за принципом спарених турів (два спарених матчі на своєму майданчику та два – на майданчику суперника).

На другому етапі переможці змагатимуться за системою плей-оф за звання переможця першості України серед команд «першої ліги» та віртуальні путівки до «Вищої ліги». Чому віртуальні? Тому що не всі переможці та навіть призери користуються такою нагодою, як той-таки БК «Дружківка».

Вашій увазі – склад групи «Слобожанщина» за участю команд Донеччини та Луганщини (надається у довільному порядку):

«Дружківка»

«Харківські Соколи-УніверБаскет» Харків

«Маріуполь-2»

«Краматорськ»

«Політехнік-2» Харків

«Юніор» Харків

«ЛНУ ім.Тараса Шевченка» Старобільськ.

Нам залишається лише привітати «рестарт» Луганщини у баскетбольному календарі України та намагатися держати руку на пульсі цих і не тільки цих баскетбольних змагань на сайті та YouTube-каналі «Спортивний Донбас».

 

Олександр Мазан, 1 вересня 2021 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *