КИРИЛО КАРАБИЦЬ ПРЕДСТАВИВ НА ФЕСТИВАЛІ «ГЛІЄР-ФЕСТ» СВОЮ ЗНАХІДКУ – ЮНАЦЬКУ СИМФОНІЮ СЕРГІЯ ПРОКОФ’ЄВА

Город

У рамках XXI фестивалю мистецтв «Шевченківський березень» згадали митців-ювілярів: Рейнгольда Глієра (140-річчя з дня народження), Левка Ревуцького (125-річчя від дня народження), Бориса Лятошинського (120 річчя від дня народження) та Івана Карабиця (70-річчя від дня народження). Ця обставина надихнула «глієрівців» на проведення «фестивалю у фестивалі» — «Глієр-фест «Духовні джерела України». 20 березня 2015 року прозвучали твори Глієра, Ревуцького, Лятошинського та Карабиця у виконанні творчих колективів та солістів Київського інституту мистецтв ім. Рейнгольда Глієра. Кульмінацією програми стала презентація музичного артефакту – першої симфонії Сергія Пркоф’єва. Знайдена відомим диригентом Кирилом Карабицем ця симфонія написана за 15 років до створення широко відомої симфонії №1 «Класичної» (1917 р.). На рукописі симфонії рукою юного Прокоф’єва написано: «Моему дорогому учителю Р.М.Глиеру».

— Це перша спроба написання симфонії 11-річним Прокофєвим під керівництвом свого вчителя Глієра. Я знайшов рукопис цієї частини (фінал симфонії 1902 р.) у Московському архіві літератури та мистецтв. Симфонію ніколи ще не виконували, — розказав «Дню» Кирило Карабиць.

Світову прем’єру юнацької симфонії Сергія Прокоф’єва виконав Симфонічний оркестр Київського інститута мистецтв ім. Рейнгольда Глієра під орудою Кирила Карабиця. На цю знаменну подію запрошені нащадки Рейнгольда Глієра: онука Сента Глієр и правнук Кирило Новосельський. Концерт «Рейнгольд Глієр та його учні» відбувся у залі музею «Духовні скарби України» столиці України.

 

Олександр Мазан, спеціально для «Донецького обласного краєзнавчого музею», за матеріалами Лідії Новохатько «Рейнгольд та його учні» в газеті «День» №47-19.03.2015 року, 10 жовтня 2016 року

Запись опубликована в рубрике Город. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *