«ЗАПИСКИ ОЧЕРЕДНИКА» (частина 1)

Місто

Друзі! Сьогодні видавали «гуманітарку» у Лисичанському міському БК (колишній БК ім.Леніна) у Лисичанську-5 («Красна»). Я пройшов всі «стадії». Можу поділитися.
Ні, не «гуманітаркою», а враженнями від процесу.
Хто видає — невідомо. Та це не так важливо. Видають у так званій «Клубній частині» — там вхід до бібліотеки. Було оголошення, що «гуманітарку» будуть видавати з 12.00 до 15.00. Прийшов у 11.40 — біля входу штовхалися й матюкалися десь людей з сорок. Різкий контраст з тим негласним єднанням нації, яке панує у всій Україні. Ледве знайшов «крайнього», тут же за мною стала вичикуватися більш-менш понятна черга, бо то, що було попереду — «товпа». Впускали по двоє. Спершу намагалися пускати людей з дітьми, та хто в таку холодригу дітей туди потягне? Потім впускали переважно жінок. З однії ромської сімьї зайшли четверо молодичок. Їхній батько на «Жигулях» ледве встиг «снабдіть» їх порожніми пакєтами. «По незнанію» молодички забули взяти з собою ємності для олії. Та «обратно» розлючена товпа їх вже не пустила, не пустила й старого цигана, який бігав вздовж товпи з двома порожніми 5-літровими «боклажками» (у них великі сімейства). Випускали через «задній проход». Ніхто не бачив тих, хто виходив, а, головне, — з чим. Тому не можу сказати, що ж таки видавали. Десь о 13.10 вийшла молодичка і сказала, що залишилася лише «Мівіна» та кури — десь на десятьох людей. Я був сьомий у черзі. Та впустили двох жіночок і молодого чоловіка років 30-ти, які була за мною у черзі. А я залишився першим серед тих, кому не хватило. У мене так завжди по життю. Зате, «хозяйка» «гуманітарки» — десь її бачив та не можу вспомнить — записала мене першим на завтра. Сказали, що завтра – 11 березня 2022 року — по запису будуть видавати «гуманітарну» з 12-ї. Та, якщо не будуть «адмініструвати чергу», то я і завтра можу бути «першим» серед тих, кому не пощастило.

P.S. Про «гуманітарку». Я до цього всього ставлюсь «філософістічеські». Жалко втраченого часу, замерз, та прошкандибав з больною ногою туди півгодини — і звідти. Зато — я перший «по запісі»!!!!!!!!!!! Завтра «запісяних» пропускатимуть першими…. «Так свєзло мнє, так свєзло…»

Олександр Мазан, з Лисичанська, 10 березня 2022 року

Запись опубликована в рубрике Город. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *