«ДОНЕЦЬКИЙ АЕРОПОРТ. СПОГАДИ КІБОРГА» (частина 5)

«История и краеведение Донбасса» (выпуск 341)

Він працював на посаді голови Оболонської районної державної адміністрації Києва. Та коли на Україну насунулась загроза з боку колись братньої Росії, Микола Тихонов пішов добровольцем захищати свою країну у «гарячому» 2014-му.

Не просто захищав, а перебував в найгострішій точці війни – воював за Донецький міжнародний аеропорт імені Сергія Прокофꞌєва. Сьогодні вашій увазі пропоную спогади «кіборга» Миколи Тихонова про ті події.

«ВІРИТИ В НАШУ ОСТАТОЧНУ ПЕРЕМОГУ»

У Донецькому аеропорту Ігор Задорожний отримав поранення. Його вивезли, а як відновився, то службу продовжив уже в спецназі. Рік тому він вирішив звільнитися і стати діджеєм. До речі, в Аеропорту в нього завжди із собою була музика. Як холодно – ми танцювали.

Чи не дивно все те, що відбувалося з нами і навколо нас, яка гра долі? Я їду на «Таврії» з моїм юним товаришем «Тактиком» (він же «Дімон Безумний») уздовж дороги поблизу Пісків у день Старого Нового року. Стоять снігуроньки і зупиняють військові машини, а біля свого «бусика» (як вони взагалі сюди доїхали?) вітають нас зі святами, обнімають і цілують. Там була чарівна красуня Єва. Згодом виявилося, що іще один наш сапер у терміналі – інтелігентний «Шерлок» — одружується з Євою у Полтаві. У них чудова дитина. Щастя їм!

Ми були в найважливішому місці в країні, та, незважаючи на страх та смертельну небезпеку, було дивне почуття правильності того, що я робив. Я був поруч з кращими людьми на світі і ми робили найважливіше з усього можливого! Ні до, ні після я не відчував такого ясного стану бездоганності буття. Бажаю і вам, друзі, у житті таке відчути. А ще хочу вірити в наше Братерство! Вірите в те, що ніщо не було марним! Вірите в нашу остаточну Перемогу! Вірити в Україну!

 

Олександр Мазан, за матеріалами видання «Аспект» №4-2018, 3 грудня 2018 року

Запись опубликована в рубрике Так же. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.