БУХГАЛТЕРІЯ ДОНЕЦЬКОГО «ШАХТАРЯ»: «В КРАЩОМУ ВИПАДКУ ВИХОДИМ В НУЛЬ»

«Спортивный Донбасс». Футбол

Популярний сайт allplayers.in.ua не так давно опублікував матеріал про останні досягнення/прорахунки трансферної політики найуспішнішого останнім часом українського клуба з донецкьим корінням, який і пропоную вашій увазі.

Влітку одразу декілька гравців з УПЛ перейшли до провідних команд Західної Європи. Кожен такий трансфер роками обговорюється, до підписання будь-якого контракту ми декілька місяців будемо читати різні новини та чутки. Треба відзначити, що на відміну від тих же російських клубів, українським провідним командам іноді вдається за дорого продати своїх лідерів «в Європу».

Проте іноді легіонери йдуть з українських клубів безкоштовно і це коштує клубам великих грошів. В це міжсезоння донецький «Шахтар» продав бразильця Фреда за шалені 50 чи 60 млн євро до «Манчестер Юнайтед». Але водночас з «Шахтаря» пішли одразу два провідних легіонера безкоштовно. Вартість таких втрат на жаль нівелює вдалі трансфери та вимагає «докупляти» чергових легіонерів і знову ж таки за мільйони. В кращому випадку клуб виходить в нуль.

Фреда купили влітку 2013-го року за амбітні 15 млн євро і з ним підписали класичну для молодого легіонера 5-річну угоду. Умовний рік гри цього гравця коштував команді Ахметова 3 млн євро + зарплатня. Влітку 2016-го, після трьох сезонів в «Шахтарі» з ним перепідписали контракт ще на 5 років. Таким чином рік його гри за команду вже б став коштувати в районі 1,875 млн євро + зарплатня, якщо брати до уваги, що він би відпрацював контракт до переможного кінця і залишив би команду вільним агентом. Зменшити умовну річну вартість легіонера можна, продавши гравця до закінчення його контракту. З продажем легіонера краще за все не тягнути, адже сезон-два йде на розкачку, а там вже і до кінця контракт залишається сезон-два. І ще не забуваємо, що дуже важко продати гравця за гарні гроші за рік до закінчення контракту, коли він вже може офіційно шукати собі нову команду. Всі цю ситуацію розуміють, тому легіонери в яких контракти ось-ось спливають, коштують менше.

У випадку з Фредом все вийшло дуже вдало – контракт вчасно встигли продовжити та на піку його форми бразильця продали за 50/60 млн євро до МЮ. Маємо чистий прибуток у декілька десятків мільйонів євро на одному трансфері. Здавалось би, це – перемога. Але давайте пошукаємо зраду.

Не все так гладко з цими легіонерами. Найкращий бомбардир минулого сезону аргентинець Факундо Ферейра пішов з команди вільним агентом. Влітку 2013-го року його купили за 9 млн євро у «Велес Сарсфілда», підписавши класичний 5-річний контракт. Він одразу не заграв, невдало з’їздив в оренду до «Ньюкасла». Не погодився подовжити контракт і відсидів його до кінця. Хоч дякуємо за останні два сезони в команді. Ціна року його перебування умовні 1,8 млн євро + зарплата (ще вирахуємо плату за оренду до Англії). Це ще «Шахтарю» пощастило, що він взагалі почав забивати та грати, адже є приклад Веллінгтона Нема – купляли за ті самі гроші, але він поки в команді так і не заграв. Ну хоча б продовжує контракт і не сперечяється :)

І звичайно згадаємо про бразильця Бернарда. Його з помпою купили влітку 2013-го року у «Атлетіко Мінейро» за 25 млн євро. Знову 5-річна угода, яку він спокійно відіграв до переможного кінця. Контракт на подовжив і в останні дні трансферного вікна в АПЛ став гравцем «Евертона». Ціна року його гри за Донецьк – 5 млн євро + зарплатня. Чисті втрати – десятки мільйонів євро.

Тобто, один вдалий трансфер Фреда, який вчасно погодився подовжити контракт, нівелюється невдалим перемовинам з Факундо Ферейрою та Бернардом, які контракти не подовжили та пішли вільними агентами.

Олександр Мазан, за матеріалами allplayers.in.ua, 18 листопада 2018 року

Запись опубликована в рубрике Спортивный Донбасс. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *